Moja tvorba

 
Moji milí priatelia
 
 

Čas  beží a ja som už v tej fáze života, keď moja profesionálna kariera skončila a ja som si začala užívať tzv. zaslúžený odpočinok, čiže dôchodok. 

A čo s voľným časom ? Nuž u mňa to bolo jasné hneď. Vždy som si priala niečo tvoriť. Preto, že príroda je mi blízka, čo svedčí aj moja stránka o bylinkách, tak aj moja tvorba je spojená s prírodou. Čo to znamená ? Nuž to, že moje prechádzky v prírode smerujú zámerne k rieke alebo k potôčkom. Pýtate sa, čo tam tvorím ? Nič, ale robím  vlastne prvý krok a hľadam materiál k vlastnej tvorbe a ako ste už zaiste uhádli sú to kamene. Zbieram rôzne, väčšie aj menšie a doma si z nich robím zásoby. Samozrejme  pri prechádzke  si rozhýbem aj vlastné kosti a zabijem dve muchy jednou ranou, lebo je sýte aj telo aj duša. Potom, keď si zvolím námet, tak sa začnem prehrabávať v tej mojej zásobe a vyberám vhodné kúsky. Ak už toto všetko absolvujem nastal čas vlastnej tvorby. Manžel mi vtedy hovorí, že ak začnem maľovať, všetko prestáva pre mňa existovať a žijem si vo vlastnom svete. Má pravdu, v celej mojej  tvorbe  je kúsok môjho vnútorného sveta a môjho srdca. Napriek tomu že to nie je dielo umeleckého výtvarníka, ale len dielo handmade, myslím si že má pre všetkých, ktorí to vedia oceniť

aj  určitú hodnotu. Vnímaví ľudia vedia, že výrobok, ktorý vytvorí človek a výrobok, ktorý vytvoríl stroj vo fabrike sa nedá nikdy porovnávať.

 

Maľujem ich akrylovými farbami a z kamienkov, ktoré si doposiaľ nikto nevšímal sa začínajú rodiť zaujímavé kúsky maľovaných kamienkov, ktoré potešia a pohladia dušu.  Okrem maľovaných kamienkov, robím aj kombináciu maľovaných kamienkov a dreva a vznikajú podľa môjho pomenovania kamenné obrázky.  A keď už máme kamienky aj spojenie kamienkov a dreva, ostalo nám ešte samostatné drevo. Keď sa drevené doštičky narežú a vybrúsia sú pripravené na svoju premenu.  Akrylovými farbami na nich  maľujem rôzne motívy a drevené obrázky sú na svete.

A tak sa kamienky aj drievko, ktoré tvoria značnú časť prírody, zdĺhavou prácou prerodia na súčasť našich príbytkov, aby potešili svojou prítomnosťou všetkých, ktorí si ich obstarajú.

Svojou stránkou o bylinkách chcem povzbudiť ľudí k tomu, aby primeranejšou formou potešili svoje telo, svoju fyzickú schránku. Človek však nie je len hmotné telo, človek má aj svoju duševnú stránku a  aj o tú sa treba starať. Ako ? Urobiť si radosť. Veď je známe, že len vtedy, ak je rovnováha všetko ,, šľape ´´ ako má.  To znamená, že nemajme strach urobiť si radosť, lebo dnešná hektická doba si to žiada.

Tento znak asi pozná každy :

znázorňuje energiu jin a jang  telesného s duševného zdravia, ktoré závisí na harmonických vzťahoch ľudského tela.

Múdri a vzdelaní ľudia vedia, že v prvom rade máme mať radi sami seba. Nebojme sa ukradnúť si kúsok voľného času a venovať ho sebe. Ak budete šťasný vy sám, bude šťastná aj vaša rodina a vaši najbližší.  Venujte sa tomu, čo vás bavi, kúpte si vec, ktorá vás poteší, vyrobte si niečo vlastnoručne a zaručujem vám, že úsmev na vašej tvári bude už navždy vašou súčasťou.

 

Ak nemáte nadanie na vlastnú tvorbu, ponúkam vám k nahliadnutiu tú moju. Verím, že by moje dielko potešilo vás alebo formou darčeka vaše deti alebo vašich blízkych. Môžete rozžiariť nielen stenu izby, ale aj vašu okennú parapetu, balkón, vchod do domu, záhradu alebo mnoho iných zákuti vo vašom okolí.

Mali by ste sa zamyslieť nad tým, koľko ste ochotní investovať do svojej spokojnosti a akú cenu  má pre vás niečo, čo vám doma navodí pocit, že pravé tu je to miesto na zemi, kde sa cítim spokojne.

Možno sa vám bude zdať, že moje výrobky sú drahé, ale nie sú to anonymné výrobky bez duše. Každá tvorba prináša tvorcovi pocit relaxácie, upokojenia  myšlienok  a preto verím, že tvorivá sila je liečivá, lebo prechádza srdcom aj rukami tvorcu. Výrobky prinášajú  farbu, pokoj aj harmóniu  a verím, že si nájdu cestu k duši, ktorú vyliečia, potešia a povzbudia.

 

Prajem príjemnú prechádzku nielen v prírode ale aj v galérii mojej tvorby a ak vás niečo osloví, prosím  vyplňte objednávku a som presvedčená, že vaša investícia bude správna.

Vaša Vierka