Prebytky z domu

 

PÚPAVOVÝ  SIRUP  500 ml ........................................................................... 5  €  POSLEDNÝCH 5 ks

Skladujeme na chladnom a tmavom mieste, po otvorení v chladničke. Otvorený sirup by sme mali spotrebovať do dvoch týždňov. Používame riedený s vodou ako osviežujúci nápoj, ale hodí sa aj do miešaných nápojov, či na osladenie čaju. Tiež sa môže použiť aj do makovej , alebo orechovej plnky do koláča. Bylinkári ho odporúčajú ako výborný prostriedok proti jarnej únave. 

PÚPAVOVÝ  MED  300 ml............................................................................. 3,50  €   VYPREDANÉ

Púpavový med má veľkú energickú silu a je liekom proti kašľu.  Púpava má schopnosť liečiť ochorenia, ktorými trpí väčšina z bežnej ľudskej populácie Starí americkí Indiáni ju oddávna používajú okrem iného aj na liečbu rakoviny. Púpava  obsahuje  vitamíny A, B, C, D a  minerály draslík, vápnik, železo a sodík.

 

PÚPAVOVÝ MED  S ORECHAMI  300 ml ........................................................ 4 €  VYPREDANÉ

Účinky tohto liečivého medu poznali už naši predkovia, ktorým nechýbali žiadne antibiotiká. Nachystajte sa aj Vy na chrípkové obdobie a rôzne prechladnutia. Med s orechmi nie je len pochúťka, ale zaručuje rýchle získanie energie pre telo. Vlašské orechy nie sú len pochutinou, ale obsahujú mnoho liečivých a prospešných látok  pre naše zdravie. Zrelé plody znižujú cholesterol v krvi, pôsobia preventívne proti infarktu. Sú  zdrojom bielkovín a vitamínov skupiny B. Obsahujú tiež zdravé tuky a pre nízky obsah sacharidov, ich môžu konzumovať diabetici.  Podporujú funkciu mozgu. Odstraňujú depresie, stres, podráždenosť i nadmernú únavu. Pozitívne pôsobia na vlasy, nechty a pokožku.

 

SIRUP  Z BAZY  ČIERNEJ  500 ml ............................................................. 5,00 € VYPREDANÉ

Sirup z kvetu bazy čiernej je potopudný aj močopudný, vhodný pri prechladnutí a pri horúčkovitých ochoreniach dýchacích ciest, na tíšenie kŕčov tráviaceho traktu a pri nadúvaní. Obsahuje  vitamín C.

 

SIRUP Z LIPOVÉHO KVETU  500 ml ............................................................5,00 €  POSLEDNÉ 2 ks

Liečivé účinky lipového kvetu sa využívajú pri zápaloch dýchacích ciest, nachladnutí, angíne, horúčke a lámke. Tíši kŕče, rozpúšťa hlieny, odporúča sa aj pri chorobách žlčníka a tráviaceho traktu. Hlavný účinok je však potopudný. Čaj z lipového kvetu znižuje teplotu, pôsobí diureticky pri chrípke.  Priaznivo účinkuje pri zápaloch obličiek, močového mechúra. Zrieďuje krv, a tak pôsobí preventívne proti možnému infarktu.

 

ŽIHĽAVOVO - MEDOVKOVÝ  MED 300 ml ................................................. 3,50 € VYPREDANÉ

Žihľava :krvčistiaca, krvotvorná rastlina, vhodná na alergie. Medovka lekárska: má ukľudňujúce a posilňujúce účinky. Každopádne každému odporúčam tento medík z rôznych byliniek, ktorý má oproti kupovaným produktom  neporovnateľne vyššiu kvalitu a dáva nám  pôžitok pri každom dúšku.

 

MED ZO SMREKOVÝCH VÝHONKOV A JAHODOVÝCH LISTOV 300 ml ............3,50 €   POSLEDNÝCH 5 ks

Je vhodný pri opakujúcich sa respiračných problémoch a astme. Časté angíny, zápaly priedušiek, nekonečný dráždivý kašeľ sa pravidelným užívaním tohto medu postupne stratia a frekvencia ochorení nie je tak častá. Sila stromov ukáže svoju moc a liečivú silu.

Jahodové listy obsahujú vitamin C a minerálne látky.

SEDMOKRÁSKOVÝ  SIRUP  100 ml ................................................................. 2,50 €

Sedmokráska obyčajná svojím jemným pôsobením je vhodná hlavne pre deti. Ovplyvňuje dýchací i močový systém. Čistí krv, upokojuje. Sedmokráska je tiež vhodná pre tých, ktorí nevedia nájsť vnútorný pokoj, pocit bezpečia. Má protizápalové a hojivé účinky. Podporuje vykašliavanie, zmierňuje a upokojuje kašeľ. Celkovo upokojuje a pri astme uvoľňuje kŕče. Možno ju použiť aj pri migrénach.

 

SKOROCELOVÝ  SIRUP  100 ml ...................................................................   2,50 €  POSLEDNÝCH 5 ks

Skorocelový sirup pomáha a po jeho užívaní sa každý cíti lepšie.  Je osvedčený prostriedok na dýchacie cesty, regeneruje a upokojuje  sliznice dýchacích ciest, posilňuje imunitu, má regeneračné účinky a podporuje činnosť tráviaceho traktu.

Nie je vhodný pre deti do 1 roka, tehotné a dojčiace ženy !

 

Nasledovné mastičky, ktoré Vám ponúkam sú zložené z jednotlivých byliniek a bravčovej masti. Chcem Vás ubezpečiť, že bravčovú masť používali ľudia kedysi veľmi často. Je veľmi účinným liekom. Táto masť vyťahuje zápal a tlmi bolesť. Prírodné  prípravky sú zázračnou vecou. Ručne a s láskou urobené mastičky, tinktúry, oleje a octy majú úplne iný náboj, ako vyrábané vo fabrikách. Sú nabité energiou rastliny, prostredia, v ktorom rástli, energiou zberača a výrobcu.  V mojich výrobkoch máte záruku čistého prostredia a mojej vnútornej harmónie.

MASTIČKA Z KVETU PAGAŠTANA KONSKÉHO  50 ml........................................ 4,50 € VYPREDANÉ

Mastička ukľudňuje a vyživuje pleť a je vhodná k rehabilitačným masážam končatín a unavených svalov.

 

MASTIČKA Z PÚPAVY  50 ml........................................................................... 4,50 € POSLEDNÝCH 6 ks

Používa sa pri bolesti svalov, zápaloch kĺbov a na suchu a popraskanú kožu. Masť používame proti svrbeniu a kožným problémom, ako sú drobné vriedky, ekzémy či lupienka. Veľmi príjemne vonia, keďže je vyrobená z kvetov púpavy vlastnoručne nazbieraných.

MASTIČKA ZO SEDMOKRÁSKY 50 ml ............................................................ 4,50 € POSLEDNÝCH 6 ks

Sedmokrásková masť lieči modriny, opuch, odreniny ( ale nie otvorené rany ), podráždenú pokožku a tiež štípance od hmyzu. V niektorých prípadoch zmierňuje problémy s akné.

MASŤ  Z BOROVICOVÝCH  VÝHONKOV  50 ml............................................ 4,50 € VYPREDANÉ

Túto masť používame pri všetkých problémoch z nachladenia a bronchitídy. Jej silice napomáhajú lepšiemu dýchaniu, prekrveniu slizníc, dezinfikuje naše dýchacie cesty, rozpúšťa sekréty v pľúcach a prieduškách. Použiť ju môžeme tiež pri bolestiach a zápaloch obličiek a močového mechúra. Pri bolesti v krku a kašli namažeme si krk, hrudník a oblasť medzi lopatkami a všetko udržiavame v teple. Tak isto to urobíme aj pri obličkách a močovom mechuri. Veľmi dobrá je na opuchnuté a unavené chodidlá a opuchnuté artrózne kĺby.

MASŤ  Z PRASLIČKY  ROĽNEJ  50 ml .......................................................... 4,50 € VYPREDANÉ

Používame pri výrastkoch na päte tzv. ostrohe.

MASŤ  Z PRASLIČKY  A LIPKAVCA 50 ml ....................................................4,50 € VYPREDANÉ

Používame pri výrastkoch na päte tzv. ostrohe.

 

ŠALVIOVÝ  OLEJ   50 ml ............................................................................. 5,00 €

Tento olej je vhodný na masáže pre zdravých aj pre ľudí po mŕtvici. Veľmi vysoká koncentrácia antioxidantov v šalviovom oleji  tvorí účinnú zložkou na spomalenie starnutia pokožky. Olej pomáha liečiť rezné rany, chirurgické rezy, zranenia i vredy.  Masáž šalviovým olejom odľahčuje pri veľkom strese a pomáha udržiavať citové životné problémy na uzde. Uvoľňuje telo aj myseľ a pôsobí anti-depresívne.  Šalviový olej je vynikajúci pri problémoch s  bolestivou menštruáciou a kŕčoch.

PÚPAVOVÝ  OLEJ  50 ml ...............................................................................5,00 €

Tento olej je vhodný na udržanie zdravej pleti.

SEDMOKRÁSKOVÝ  OLEJ  50 ml ....................................................................5,00 €

Olej je vhodný na pleť, napína pokožku,  sťahuje póry a má tonizujúci efekt. Je dobrý prostriedok, ktorý sa používa po odlíčení pleti. Zbavuje pleť mastnoty a pomáha udržiavať jej prirodzené pH. Olej  má spevňujúce a posilňujúce účinky. Pri pravidelných masážach, sedmokráskový olej spevňuje ženské poprsie. Je rovnako vhodný pri  prevencii proti striam.

Spôsob použitia: jemne a rovnomerne masírujte okolie poprsia až ku krku a oblasti výskytu strií.

TINKTÚRA  Z KVETU PAGAŠTANA  KONSKÉHO 10 ml.....................................5,00 €

Pôsobí na celý cievný systém, proti artérioskleróze, zlepšuje prekrvenie koronárnych ciev, pomáha pri doliečovaní po náhlych mozgových príhodach. Účinné látky pagaštana zlepšujú pružnosť a pevnosť ciev, majú protizápalový účinok, pomáhajú pri kŕčových žilách, trombóze, hemoroidoch.

TINKTÚRA  Z BAZY  ČIERNEJ  10 ml .............................................................5,00 € VYPREDANÉ

Tinktúra plne nahrádza čaj, je to prvotriedný liek na všetky choroby z nachladnutia a pri chrípke. Vyvoláva potenie, ničí baktérie a čistí zahlienené priedušky. Vhodné aj na inhaláciu.

Neužívať v čase tehotenstva a dojčenia.

TINKTÚRA  Z PRASLIČKY  ROĽNEJ 10 ml .................................................... 5,00 €  VYPREDANÉ

Má močopudné účinky, pôsobí proti zápalu močových ciest, močového mechúra a obličiek. Zamedzuje potenie pri tuberkulóze, podporuje rozpúšťanie hlienov pri pľúcnych ochoreniach, zamedzuje kornateniu tepien. Môže sa užívať pri tzv. ostrohe.Vonkajšie použitie ako kloktadlo pri zápale mandlí,zamedzuje šíreniu plesne nechtového lôžka.  Používa sa pri kameňoch a piesku v obličkách. Dobrá pri ženských chorobách. Tinktúra sa užíva vo vode alebo v čaji.

TINKTÚRA  Z ALCHEMILKY OBYČAJNEJ 10 ml ..........................................  5,00 €

Plne nahrádza čaj, je nenahraditeľná ako pomoc pri všetkých ženských chorobách, posilňuje maternicu, čím zvyšuje pravdepodobnosť počatia, znižuje riziko potratu, zastavuje ženské krvácanie, prospieva pri menštruačných ťažkostiach, bielotoku, zápale vaječníkov  a v prechode. Môže sa užívať dlhodobo.

 

TINKTÚRA  ZO  ŠALVIE  10 ml  .................................................................... 5,00 €

 

Tinktúra zo šalvie je veľmi dobrá, pretože mnohé účinné látky v šalvii nie sú totiž rozpustné vo vode ( hlavne protizápalové ), ale len v alkohole. Je vhodná najmä pri bolestiach hrdla a na dezinfekciu pri poranení. Môžeme ju použiť ako kloktadlo, vtedy tinktúru zriedime vodou, alebo šalviovým nálevom.

 

TINKTÚRA  ZO  SMREKOVÝCH  VÝHONKOV  10 ml ....................................... 5,00 €  POSLEDNÉ 4 ks 

Je vhodná pri dlhotrvajúcom kašli. Podávame po 5kvapkách na kocku cukru, kým sa stav nezlepší.

 

OCOT  ZO  ŠALVIE 50 ml ............................................................................. 5,00 €  VYPREDANÉ

Ocot používame na príjemnú a oživujúcu masáž chorých, ktorí dlho ležia.

Jednotlivé hore uvedené produkty po otvorení uskladnite v chlade !

 

PONUKA  SUŠENÝCH BYLINIEK

Všetky bylinky sú balené po 50 g ................................................................... 1,50 €

V ponuke sú nasledovné bylinky :

Brezové listy                                                                                  Šalvia

Deväťsil  lekársky                                                                           Malinové listy

Hluchavka biela                                                                              Praslička roľná

Jahodové listy                                                                                 Kapsička pastierska

Lipkavec marinkový

Prvosienka jarná

Púpava listy

Sedmokráska obyčajná

Vrbová kôra

Baza čierna kvet

Pagaštan konský kvet

Medovka

 

V prípade, že veľmi bylinky nepoznáte a  nemáte prehľad k čomu jednotlivé bylinky slúžia a tiež chcete získať poznanie, ktoré bylinky použiť  na akú diagnózu,  dovoľujem si Vám ponúknuť môj obrázkový ebook pod názvom   BYLINKY   a tiež ebook  FORMY  LIEČIV

 

OBRÁZKOVÝ  EBOOK  - BYLINKY ..................................................................... 15 € 

EBOOK  FORMY  LIEČIV ..................................................................................    7 €

 

ODPORÚČANIE : 

Ak sa chcete dozvedieť ešte mnoho iných zaujímavosti a receptov na zdravie a vitalitu, môžete si na mojej stránke  www.liečivé-bylinky.sk stiahnuť môj bezplatný ebook, ktorý Vám to umožní.

Ponuka sa bude rozširovať postupne, ako budú jednotlivé bylinky dorastať. Všetky bylinky sú zbierané tento rok v

čistom prostredí vzdialenom od dopravných komunikácii.

 

PONUKA  PLATÍ  DO  VYPREDANIA  ZÁSOB.

 

 Za nesprávny výklad obsahu, prípadne za zdravotné problémy alebo za ujmu na zdraví nezodpovedám.

 

Vopred Vám ďakujem za vzájomnú spoluprácu  a dúfam, že moje prebytky Vám poslúžia k upevneniu Vášho zdravia. Verím, že sa budeme obchodne stretávať dlhodobo načo sa teší Vaša

 

Kudrecová Viera

 

Email : viera.kudrecova(zavinač)gmail.com

            www.liečivé-bylinky.sk

mobil : 0903 636 844